Aleja Stanów Zjednoczonych 53
04-028 Warszawa
tel. +48 22 616 11 33
tel. +48 601 22 31 51

Wybieraj spośród 1123 ofert.
Biura do wynajęcia w Warszawie znajdziesz z Tower. Poznaj rzeczywiste koszty wynajmu biur, uzyskaj informacje o rabatach i czynszach efektywnych, których nie otrzymasz przeglądając oferty.Nadwyżka podaży lokali biurowych powoduje zwiększenie konkurencji na rynku lokali biurowych. Rzeczywiste stawki czynszów są często niższe niż możesz się spodziewać. To dobry moment , by skorzystać z okazji i znaleźć nową siedzibę w budynku biurowym o lepszym standardzie. W okresie ostatniego roku szczególnym zainteresowaniem cieszą się oferty wynajmu w okolicach bliskiej Woli. Powierzchnie biurowe w tej lokalizacji odnoszą korzyść z powodu bliskości stacji II linii metra.  Zapraszamy do oglądania ofert z rynku wtórnego nie tylko biurowców ale także tanich lokali w przystosowanych domach, willach.W naszej ofercie wynajmu znajdują się także magazyny do wynajęcia oraz sprzedaży
Sprawdź czego szukają nasi klienci

Centralny odcinek 2 linii metra- chyba się doczekaliśmy.

Centralny odcinek 2 linii metra warszawskiego pomiędzy stacjami Rondo Daszyńskiego i Dworzec Wileński wszedł w fazę ostatnich prac. Dzielni wykonawcy kończą perony i montują schody ruchome. Oddawany odcinek 2 linii nie imponuje długością, składa się ze stacji: Wileński, Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, Nowy Świat-Uniwersytet, Świętokrzyska (przecięcie 1 i 2 linii),Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego.


Długość odcinka nie jest imponująca ale ma ogromny wpływ na zmiany w komunikacji publicznej Warszawy.

Jeśli nie dojdzie do kolejnego przesunięcia terminu, co miało już miejsce w 2013 roku, to w październiku lub , bezpieczniej, w 4 kwartale 2014 roku, 2 linia zostanie uruchomiona. 
Druga linia nie tylko wpłynie na komunikację publiczną, skieruje także ogromne masy ludzi korzystających z transportu na inne drogi i ścieżki.  Lokalizacje handlowe, sklepy, partery biurowców tzw. retail, położone w sąsiedztwie  wyjść ze stacji podziemnych odnotują znaczny wzrost klientów.

Właściciele nieruchomości położonych przy metrze już teraz asekurują się w umowach najmu zapisami o wzroście  czynszu za sklepy do wynajęcia po otwarciu metra.
Trzeba przyznać , że biura i sklepy zlokalizowane przy metrze wycierpiały się niemało przez ostatnie lata. Witryny były często zasłonięte przez płoty budów,a chodniki były niejednokrotnie zamykane na wiele miesięcy i odcinały dostęp do lokali handlowych.
Wiele lokali sklepowych utraciło najemców inne musiały obniżyć czynsz najmu do 30% pierwotnej wysokości.
Budynki biurowe zanotowały znaczny wzrost pustostanów.

To co dzieje się pod ziemią będzie miało ogromny wpływ na "ekosystem" nieruchomości znajdujący się ponad budową metra. 
Można przewidywać dalszy trend przesuwania się funkcjonalnego Śródmieścia w kierunku Woli. W tej lokalizacji zbudowano, bądź właśnie się buduje Warsaw Spire, Wola Center, Karolkowa Business Park, Prime Corporate Center, Prosta Tower i wiele innych. Przepraszam pominiętych.

Korzyści z uruchomienia metra odczują także "poszkodowani": budynki Crown Tower, Crown Point,Crown Square, Kompleks Prosta 69 i wiele innych położonych na obu brzegach Wisły.
 Lokale handlowe i sklepy do wynajęcia przy Rondzie ONZ, ulicy Prostej, Targowej, Świętokrzyskiej.

Ciekawe rzeczy dzieją się na stacji Wileńska. Będzie to koniec linii na prawym brzegu Wisły w dzielnicy Praga Północ. Na tej stacji zaplanowano 150 lokali sklepowych, czyli kilka razy więcej niż na stacji Centrum.
Odblokowanie skrzyżowania Alei Solidarności i Targowej wreszcie pozwoli odetchnąć właścicielom biur na północ od linii Aleja Solidarności Radzymińska oraz właścicielom lokali sklepowych do wynajęcia przy ul. Targowej.


Jak każda rewolucja, nawet taka w skali mikro, wywołuje efekty pozytywne, negatywne i nieznane. Do tych ostatnich należy odpowiedź jak zostanie ostatecznie zorganizowana ulica Świętokrzyska, czy Targowa zostanie zwężona, czy Rondo Daszyńskiego pozostanie rondem , czy stanie się placem. 


opublikowano: 2014-02-04