Aleja Stanów Zjednoczonych 53
04-028 Warszawa
tel. +48 22 616 11 33
tel. +48 601 22 31 51

Wybieraj spośród 1216 ofert.
Biura do wynajęcia w Warszawie znajdziesz z Tower. Poznaj rzeczywiste koszty wynajmu biur, uzyskaj informacje o rabatach i czynszach efektywnych, których nie otrzymasz przeglądając oferty.Nadwyżka podaży lokali biurowych powoduje zwiększenie konkurencji na rynku lokali biurowych. Rzeczywiste stawki czynszów są często niższe niż możesz się spodziewać. To dobry moment , by skorzystać z okazji i znaleźć nową siedzibę w budynku biurowym o lepszym standardzie. W okresie ostatniego roku szczególnym zainteresowaniem cieszą się oferty wynajmu w okolicach bliskiej Woli. Powierzchnie biurowe w tej lokalizacji odnoszą korzyść z powodu bliskości stacji II linii metra.  Zapraszamy do oglądania ofert z rynku wtórnego nie tylko biurowców ale także tanich lokali w przystosowanych domach, willach.W naszej ofercie wynajmu znajdują się także magazyny do wynajęcia oraz sprzedaży
Sprawdź czego szukają nasi klienci

Podatek katastralny- wszystko gotowe, tylko wprowadzać.

W Polsce podatki od nieruchomości są obliczane w odniesieniu do powierzchni i typu nieruchomości .

Decyzjami Rad Gmin rokrocznie ustalane są na maksymalnym dopuszczalnym przez Min. Finansów poziomie.

Wysokość podatków ma szczególne znaczenie dla właścicieli nieruchomości użytkowych, dla których te stawki są najwyższe.

Stawki podatku od nieruchomości dla Warszawy w roku 2014 wynoszą tutaj..

 

Od ponad dekady dyskutuje się o możliwości wprowadzenia podatku katastralnego w Polsce tj. podatku którego wysokość jest uzależniona od wartości nieruchomości.

W latach ubiegłych był nawet urzędnik, który nastraszył wszystkich informacją, że może on wynieść od 8 do 10 % wartości nieruchomości rocznie.

Wysokość podatku katastralnego w normalnych gospodarkach wynosi od 0.5 do 3%, przy czym stosuje się bardzo zróżnicowany formy obliczania przy wycenie nieruchomosci. W niektórych krajach podstawą do obliczenia wartosci dla podatku jest 75% wartosci nieruchomości, w innych podatek liczony jest jako 0,5% wartości gruntu.

Wybrany model opodatkowania zależy najczęściej od zachłanności i aktualnych potrzeb Państwa (Hiszpania.3%, Francja 3% ale pobierany „na szczęście” tylko od osób prawnych, Irlandia 1,5%, Łotwa 1,5%)

 

Dlaczego w Polsce nie ma jeszcze podatku katastralnego.

Nie bardzo mogę uwierzyć w wyjaśnienie, że powodem zwłoki w jego wprowadzeniu jest opór społeczeństwa. Szukałem odpowiedzi na to pytanie i myślę, że powodem było kosztowne wdrożenie zintegrowanego systemu informacji o cenach nieruchomości.

Upłynęło jednak kilka lat i postęp w rozwoju systemów informatycznych spowodował, że bez żadnej trudności można uzyskać informacje o cenach transakcyjnych nieruchomości.

 

Ostatnio takimi możliwościami pochwaliła się prywatna firma Cenatorium, która jak czytamy na jej stronie może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem we współpracy z jednostkami samorządowymi i rzadowymi i dużymi podmiotami infrastrukturalnymi.

 

Co potrafi zintegrowany system teleinformatyczny?

Dowiadujemy się tego na jednej z podstron

” Firma oferuje największą w Polsce, aktualizowaną na bieżąco bazę danych o transakcjach na rynku nieruchomości. Pozyskujemy dane z wielu zróżnicowanych źródeł publicznych i komercyjnych, a następnie przekształcamy je do jednorodnej postaci, co umożliwia ich łatwe wyszukiwanie, filtrowanie i porównywanie. Baza jest udostępniana za pośrednictwem przyjaznego interfejsu, umożliwiającego wyszukiwanie danych w oparciu o lokalizację na mapie, a także filtrowanie wg szeregu innych kryteriów. Ustandaryzowanie zgromadzonych informacji pozwala na opracowywanie zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich analiz.

 

Dane w bazie danych zostały już uporządkowane według zaleceń Krajowej Izby Rozliczeniowej.

 

Projekt jest dofinansowany kwota 14 mln zł przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

W projekt jest zangażowany NASK.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach funduszu Innowacyjna Gospodarka.

 

I co mój drogi czytelniku?

 

Rozwój systemów spowodował, że informacja o realnej wartości nieruchomości będzie dostępna w ciągu kilku chwil. Skorzystają na tym banki udzielające kredytów, jednostki samorządowe i wszyscy, którzy uznają za stosowne zapłacić za usługę.

 

Przykro mi trochę z powodu niekorzystnej zmiany dla rzeczoznawców majątkowych, ponieważ będą mieli mniej zleceń.

 

Najlepsze informacje  w tym artykule dotyczą jednak administracji podatkowej, która ma możliwość istotnego podreperowania budżetu państwa. 

 

Ogłaszamy, że:

 

Narzędzie do szybkiego obliczania podatku katastralnego jest już gotowe, wystarczy je wykorzystać i wprowadzić ten podatek wzorem Hiszpanii, Łotwy, Irlandii , Wielkiej Brytanii, przecież nie powinniśmy pozostawać w tyle.

I niech nie powstrzymuje nas różnica zarobków i majętności pomiędzy Polską i innymi krajami Europy.

 

 

opublikowano: 2014-01-03