Aleja Stanów Zjednoczonych 53
04-028 Warszawa
tel. +48 22 616 11 33
tel. +48 601 22 31 51

Wybieraj spośród 809 ofert.
Biura do wynajęcia w Warszawie znajdziesz z Tower. Poznaj rzeczywiste koszty wynajmu biur, uzyskaj informacje o rabatach i czynszach efektywnych, których nie otrzymasz przeglądając oferty.Nadwyżka podaży lokali biurowych powoduje zwiększenie konkurencji na rynku lokali biurowych. Rzeczywiste stawki czynszów są często niższe niż możesz się spodziewać. To dobry moment , by skorzystać z okazji i znaleźć nową siedzibę w budynku biurowym o lepszym standardzie. W okresie ostatniego roku szczególnym zainteresowaniem cieszą się oferty wynajmu w okolicach bliskiej Woli. Powierzchnie biurowe w tej lokalizacji odnoszą korzyść z powodu bliskości stacji II linii metra.  Zapraszamy do oglądania ofert z rynku wtórnego nie tylko biurowców ale także tanich lokali w przystosowanych domach, willach.W naszej ofercie wynajmu znajdują się także magazyny do wynajęcia oraz sprzedaży
Sprawdź czego szukają nasi klienci

Biura do wynajęcia w Warszawie tanieją , tylko kto na tym zyska najwięcej.

Wszyscy obserwujemy budowy nowych projektów biurowych. Na bliskiej Woli w rejonie metra wysokościowe biurowce powstają jeden na drugim. Planowana podaż nowej powierzchni w najbliższych 2 latach osiągnie 500 000 nowych metrów biur.

Najemcy mają coraz większy wybór i przebierają w ofertach. Wynajmujący są zmuszeni spełniać coraz więcej wymagań stawianych przez przyszłych najemców biur. Jednak należy sobie zadać pytanie do kogo kierowane są oferty wynajmu biur po okazyjnych cenach w nowych budynkach.

Można pokusić się o stworzenie profilu takiego klienta.

    Powinien on charakteryzować się:
  • wypłacalnością i stabilnościa. Czyli uwagę kierujemy na spółki giełdowe publikujące bilanse, spółki które mogą wypełnić wymagania certyfikatów wypłacalności wystawianych przez wywiadownie gospodarcze typu Creditreform. Wyniki indeksu zdolności płatniczej powinny wynosić do 300 pkt tzn dobra zdolnosc płatnicza. Wyniki wyższe są często odrzucane.
  • bardzo pożądanym typem najemcy są urzędy państwowe lub jednostki samorządowe, które charakteryzują się gwarantowaniem zapłaty czynszu najmu przez Skarb Państwa lub gminy.
  • mniejsze spółki, za których zobowiązania mogą gwarantować spółki matki o ustalonej marce.
  • firmy, które uzyskają od banku lub ubezpieczyciela gwarancję zapłaty swoich zobowiązań. Ocena finansów najemcy przez bank gwaranta zdejmuje z wynajmującego obowiązki badania kondycji finansowej firmy.
  • przede wszystkim firmy gotowe zawrzeć umowę najmu na okres 5 lat. Na ten okres można mieć wpływ stosując rozwiązania break option- czyli zadośćuczynienie wynajmującemu za skrócenie umówionego okresu najmu.

Jeśli szanowny czytelniku nie stoisz na czele firmy spełniającej w/w kryteria, nie bądź zaskoczony chłodnym przyjęciem twojej propozycji najmu. Profil idealnego najemcy dla nowego biurowca rozmija się często z rzeczywistością rynkową.Na rynku jest wiele firm, które nie chcą podejmować ryzyka zawarcia umowy na okres 5 lat, która wiąże się z długotrwałym zobowiązaniem do płacenia czynszu najmu i krępuje decyzje o reorganizacjach i fuzjach w przyszłości. Dla najemców nie wypełniających wymagań stawianych przez A-klasowe biurowce pozostaje coraz szersza oferta wynajmu w budynkach nieco starszych, kilkuletnich, ale często równie prestiżowych. W takich miejscach należy szukać ofert wynajmu na okres 3 lat. Ofert z niższą wymaganą kaucją gwarancyjną.

Podsumowując, największym beneficjentem nadpodaży nowych biurowców na rynku warszawskim stanie się niewielkie grono klientów. Ta grupa skonsumuje największe rabaty i wynajmie biura w najlepszych i modnych budynkach.

Obniżki dotyczą także innych klientów ale dotyczą kilkuletnich biurowców i nie są tak znaczące. W najbliższym czasie konkurencja o najemców będzie się nasilać. Wahnięcię koniunktury w kierunku wynajmujących może nastąpić po 2016 roku.

Biurowce w Warszawie

opublikowano: 2015-01-09