Aleja Stanów Zjednoczonych 53
04-028 Warszawa
tel. +48 22 616 11 33
tel. +48 601 22 31 51

Wybieraj spośród 809 ofert.
Biura do wynajęcia w Warszawie znajdziesz z Tower. Poznaj rzeczywiste koszty wynajmu biur, uzyskaj informacje o rabatach i czynszach efektywnych, których nie otrzymasz przeglądając oferty.Nadwyżka podaży lokali biurowych powoduje zwiększenie konkurencji na rynku lokali biurowych. Rzeczywiste stawki czynszów są często niższe niż możesz się spodziewać. To dobry moment , by skorzystać z okazji i znaleźć nową siedzibę w budynku biurowym o lepszym standardzie. W okresie ostatniego roku szczególnym zainteresowaniem cieszą się oferty wynajmu w okolicach bliskiej Woli. Powierzchnie biurowe w tej lokalizacji odnoszą korzyść z powodu bliskości stacji II linii metra.  Zapraszamy do oglądania ofert z rynku wtórnego nie tylko biurowców ale także tanich lokali w przystosowanych domach, willach.W naszej ofercie wynajmu znajdują się także magazyny do wynajęcia oraz sprzedaży
Sprawdź czego szukają nasi klienci

Ograniczenia wysokościowe w strefie lotniska.

Nie każdy właściciel lub najemca nieruchomości zlokalizowanej w pobliżu lotniska ma świadomość ograniczeń wysokościowych w korzystaniu z własnej nieruchomości. Czasami decyzja o wynajęciu magazynu lub biura na specyficzną działalnością związaną z koniecznością instalacji wysokich anten lub dźwigów nie jest  poprzedzona sprawdzeniem ograniczeń w korzystaniu z wysokości.


W takiej sytuacji może dojść do niemiłego zaskoczenia w razie przekroczenia bezpiecznej wysokości podczas serwisu dźwigu, wysokiego podnośnika lub przy montażu anteny.
Najmniej przyjemnym aspektem takiej sytuacji jest awaryjny przyjazd służb lotniskowych lub policji na teren nieruchomości.

Ograniczenia wysokościowe wynikają z uchwalonego planu miejscowego dla terenu , a w razie jego braku z wydawanych indywidualnie warunków zabudowy wydawanych przez gminy.

W przypadku, gdy nasze planowane przedsięwzięcie będzie miało charakter krótkookresowy albo będzie występowało w określonym czasie, a z całą pewnością będzie wykraczało ponad limity wysokości, pozostaje nam droga wystąpienie o odstępstwo do Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Procedura i koszty są opisane na stronie: http://www.ulc.gov.pl/pl/lotniska/uzgadnianie-lokalizacji 

W przypadku wątpliwości bardzo prosimy o skierowanie zainteresowania do Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Strefa ochronna Lotniska Chopina w Warszawie  obejmuje znaczny obszar południowej Warszawy. Zawiera się w niej  dzielnica Ursynów i bliskie okolice, dzielnica Włochy, a także części Ursusa i Bemowa.

Najbardziej rygorystyczne ograniczenia dotyczą nieruchomości sąsiadujących z lotniskiem przy ulicach Szyszkowej, Mineralnej, Krakowiaków, Łopuszańskiej, Muszkieterów. 

Można założyć w uproszczeniu , że jeśli nieruchomość którą zamierzamy wynająć znajduje się w odległości od 0,5 do 1 km od końca pasa startowego i dodatkowo w osi nalotów samolotów to wystąpią znaczne ograniczenie w wysokości. Dla opisanego wcześniej rejonu ulic w Warszawie ograniczenie wynosi ok. 130 m nad poziom morza, co przekłada się na około 30 m wysokości do wykorzystania, bez korzystania z uzgadniania lokalizacji i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Każda nieruchomość musi być oceniona indywidualnie ze względu na unikalne położenie (współrzędne GPS będą potrzebne) oraz wysokość n.p.m.opublikowano: 2015-06-15